Ekonomika

  • /VIDEO, FOTO/ Na pátek sedmnáctého března připadl celosvětový den spánku. Tato běžná činnost každého člověka může ale pro některé osoby znamenat problém v podobě nejrůznějších onemocnění. Ty vyšetřují také ve spánkové laboratoři ve Fakultní nemocnici v Ostravě.
  • Zástupci vedení Českých drah (ČD) a Moravskoslezského kraje v pátek 17. března podepsali nový desetiletý kontrakt na zajištění regionální železniční dopravy v kraji. Přinese řadu novinek, včetně vypravení baterierových vlaků. Deník na blížící se uzavření smlouvy upozornil již dříve, a to v souvislosti s tím, že právě na pořízení bateriérových vlaků ČD nevypsaly veřejnou soutěž a stejně tak kraj o kontraktu jednal s dopravcem přímo.
  • /ROZHOVOR/ V lednu letošního roku začal platit nový pětiletý plán Společné zemědělské politiky (SZP) Evropské unie (EU). Čeští zemědělci, sdruženi v Agrární komoře, se přidávají k ostatním zemědělcům napříč Evropou a s Green Dealem neboli Zelenou dohodou nesouhlasí. 
  • Prvním odletem Boeingu 737-800 společnosti Smartwings do Egypta v sobotu 11. března zahájilo Letiště Leoše Janáčka Ostrava letošní charterovou sezónu. Očekává, že bude mnohem silnější, než tomu bylo v roce 2022.
  • Zvukař David Dewetter z Benešovska si stejně jako řada dalších živnostníků na důchodové pojištění platí pouze minimální povinné zálohy ve výši 2944 korun měsíčně. Nevěří totiž státu, že by se o něj v jeho stáří dokázal dobře postarat. Počítá s tím, že veškerá starost zůstane jen na něm samotném. Jediné vhodné zajištění na důchod proto vidí v investování do nemovitostí, tedy […]
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: